e/ja/人月

New Query

Information
instance of(noun) the federal department responsible for promoting the working conditions of wage earners in the United States; created in 1913
Department of Labor, Labor Department, DoL, Labor
Meaning
Czech
has glossces: Člověkoden znamená čas odpovídající práci jedné osoby po dobu jednoho pracovního dne. Jedná o jednotku používanou například při řízení projektů, plánování a dělbě práce.
lexicalizationces: Člověkoden
Japanese
has glossjpn: 人月(にんげつ、マンマンス、man-month)とは、1人が1ヶ月で行うことのできる作業量(工数)を表す単位。同様の単位に人日(にんにち)や人時(にんじ)がある。人日は、多少俗語的に人工(にんく)ともいう。
lexicalizationjpn: 人月
Russian
has glossrus: Трудоде́нь — мера оценки и форма учета количества и качества труда колхозника в колхозном производстве (1930—1966). Учет и оценка труда колхозника в трудоднях вытекает из особенностей социально-экономической природы колхозного производства. В то время как доход гос.предприятий полностью принадлежит государству и рабочие предприятий получают зарплату, в колхозах нет зарплаты и весь доход после выполнения обязательств перед государством (обязательные поставки и внесения натуроплаты в МТС) поступает в полное распоряжение колхоза и колхозников, причем каждый колхозник получает за свою работу долю колхозного дохода соответственно выработанным им трудодням.
lexicalizationrus: трудодень
Ukrainian
has glossukr: Трудодень, форма оплати праці в колгоспах СРСР, введена у 1930-31 під час примусової колективізації сіл. господарства. Т. обраховували за виконання різних категорій праці (їх було від 7 до 9): колгоспникові, який виконав денну норму найпростішої праці, записувано 0,5 Т., за працю 9 категорії — 4,5 Т. Вартість Т. в колгоспах встановлювалася в кін. с.-г. року, коли суму продуктів і грошей, які залишилися для розподілу в колгоспі ділили на число Т. усіх колгоспників за рік, а кожний колгоспник одержував відповідно до числа відроблених Т. Оплата праці за допомогою Т. була однією з метод експлуатації колгоспників для фінансування індустріалізації. Перед розподілом заробітку на Т. колгосп мусів продати державі призначену норму продукції за ціну, яка до сер. 1950-их pp. була значно нижча від собівартости, оплатити податки державі і послуги МТС (до 1958) та залишити певну кількість продуктів як резервний і насіннєвий фонди. Скільки залишилось до розподілу, ніколи не було відоме заздалегідь. Для колгоспника не було жадного зв'язку між його працею протягом року й оплатою Т., наслідком чого була дуже низька продуктивність праці в колгоспному господарстві.
lexicalizationukr: трудодень

Query

Word: (case sensitive)
Language: (ISO 639-3 code, e.g. "eng" for English)


Lexvo © 2008-2025 Gerard de Melo.   Contact   Legal Information / Imprint